Archiwum dla » Czerwiec, 2009 «

Chorwacja kurortem Europy?

33683efd0dfaa062 Chorwacja to państwo położone na Bałkanach, które kojarzy się nam wszystkim z potyczkami wojennymi jakie miały tutaj miejsce jeszcze kilkanaście lat temu.

W Chorwacji wciąż widać pozostałości po tym okresie i długo jeszcze potrwa zanim kraj ten zostanie w całości odbudowany.

Jednym z determinantów jego ciągłego rozwoju jest turystyka, która stoi tutaj na wysokim poziomie.

Wakacjami w tym kraju zainteresowanych jest całe mnóstwo turystów z całej Europy. Samych właścicieli wakacyjnych miejsc noclegowych na obszarze tego kraju zastanawia skąd się bierze popularność spędzania wakacji w Chorwacji.

Argumentów przemawiających za Chorwacją wskazać można co najmniej kilkadziesiąt, lecz wskażę tylko te najważniejsze. Przede wszystkim wczasy w Chorwacji są znacznie tańsze niż w kurortach zachodniej i południowej Europy.

Wprawdzie w kraju tym trudno znaleźć hotel stojący na wysokim poziomie, ale kwatery prywatne oraz pensjonaty, które tam dominują stoją na na prawdę wysokim poziomie. Chorwacja ceniona jest również za niesamowicie usytuowane kurorty wakacyjne. Jednym z najpopularniejszych wśród Polaków jest bezdyskusyjnie Makarska.

Jest to miejscowości położona w południowej Chorwacji, ograniczona górami. Odznacza się ona na tle pozostałych miejsc przede wszystkim czystą wodą oraz ogromną ilością rozrywek.

Na tej samej Riwierze położona jest zupełnie inna miejscowość o podobnych walorach Baska Voda, która jest obecnie promowana na polskim rynku turystycznym. Zdobywa coraz to większe zainteresowanie.

Zdecydowanie najwięcej Polaków przebywa na wakacjach właśnie na obszarze południowej Chorwacji.

Chorwacja to również rewelacyjne zabytki. W kraju tym wskazać można całe mnóstwo ciekawych miejsc, z których szczególnie wyróżniają się  takie miasta jak Dubrownik, Split czy Trogir.

Chorwacja to cudowne miejsce na spędzanie wakacji – sprawdźcie to i Wy.

Kategoria: Tam warto pojechać - Świat  Tagi: , , ,  Komentarze wyłączone

Wyprawy

44b017e18c5eb1e8Wspinaczki wysokogórskie to jedne z najniebezpieczniejszych wypraw na świecie. Wiele osób zginęło już podczas takich wypraw. Sport ten uświadamia ludzi o wielkości sił przyrody. To podróż tylko dla ludzi odważnych, wysportowanych a przede wszystkim posiadających ogromne doświadczenie. W lecie gdy jest ciepło niebezpieczeństwem są powstające szczeliny natomiast w zimie zagrożenie lawinowe. Podczas more »

Kategoria: Tam warto pojechać - Świat  Tagi: , , ,  Komentarze wyłączone

Wczasy

zakopaneCo każdy Polak chce robić, gdy ciężko pracuje w biurze?

Odpowiedź jest bardzo prosta, bowiem większość naszych rodaków albo myśli o rodzinie albo o tym, kiedy skończy się praca. Są jednak i tacy, którzy myślą o tym o tym, kiedy wraz z rodziną wybiorą się na wczasy.

Dla większości osób wczasy są okresem, w którym można zapomnieć o problemach nas otaczających.

Każda osoba chyba marzy by móc spędzić ten czas z kochaną osobą na jakieś egzotycznej bezludnej wyspie. Jednak realia są takie, że większość z nas spędza ten czas w Polsce.

Jednak wczasy w Polsce nie są aż takie złe, bowiem spędzenie urlopu w górach czy nad morzem jest bardzo cenne dla wszystkich.

Zakopane jest pięknym Polskim miastem, wiele turystów, co roku spędza tutaj urlop, ponieważ osoby te zakochały się w tym miejscu.

Kiedy wysiadamy z samochodu by poczuć świeże powietrze od razu niektórym przypominają się wycieczki ze studiów czy z czasów licealnych.

Przy wyborze właściwego miejsca, w którym spędzimy urlop warto kierować się nie tyle ceną, co własnymi uczuciami. Można wejść na dowolną bazę noclegową np. Zakopane pokoje i spróbować znaleźć coś dla siebie.

Kategoria: Newsy  Tagi: , , ,  Komentarze wyłączone