Archiwum dla » Styczeń, 2012 «

Narty – gdzie w tym roku?

narty

Zima w tym roku przebiega w bardzo łagodny sposób, w niemal całym kraju nie ma śniegu i utrzymują się nadzwyczaj wysokie, jak na zimowy okres, temperatury. O ile części społeczeństwa ta okoliczność całkiem odpowiada, tak możemy śmiało powiedzieć, iż dla narciarzy jest to katastrofa. Biały puch znajduje się wyłącznie w wyżynnej części naszego kraju, więc wszelkie stoki narciarskie mieszczące się w innych częściach kraju nie funkcjonują. żeby więc w bieżącym roku spędzić czas na stoku trzeba przejechać się w góry, co dla wielu jest związane z wymogiem przejechania wielu kilometrów. Aczkolwiek prawdziwego narciarza nic nie jest w stanie zniechęcić i gotowy jest poświęcić swój czas aby zdołać założyć choć na kilka chwil swoje ukochane narty.

more »

Kategoria: Aktywny wypoczynek  Tagi: , , , ,  Komentarze wyłączone

Kamerki na stokach

Dużymi krokami zbliża się do nas zima, a wraz z nią możliwość jazdy na nartach. Jest to rzecz jasna wyśmienita nowina tak dla starszych snowboardzistów i narciarzy, jak również dla ludzi, którzy swą przygodę z narciarstwem dopiero planują zapoczątkować. Duża część z nich jednak pewnie zastanawia się, jaki wyciąg narciarski wybrać aby bardzo dobrze spędzić czas. Całe szczęście w erze internetu niemal każdą rzecz można precyzyjnie sprawdzić w internecie.

more »

Kategoria: Aktywny wypoczynek  Tagi: , , , ,  Komentarze wyłączone

Warunki narciarskie – działające ośrodki

warunki narciarskieŚnieżna zima w tym roku się do nas nie śpieszy. Świąteczne dni w niemal całym kraju przeminęły bez śniegu. Z pewnego punktu widzenia to bardzo dobrze, ponieważ zaoszczędza to mnóstwa kłopotów z tym związanych. Z innej natomiast strony taka sytuacja jest niemałym utrudnieniem dla narciarzy, którzy przecież białego puchu potrzebują aby móc uprawiać swój ulubiony sport. Wskutek tego duża część spośród nich obecnej zimy zapewne frapuje się gdzie można jechać na deskę lub narty, gdzie pomimo marnych opadów śniegu warunki narciarskie są dostateczne by trochę pojeździć na stoku?

more »

Kategoria: Aktywny wypoczynek  Tagi: , , ,  Komentarze wyłączone

Ferie w górach

Zbliża się czas, gdy poszczególne województwa powoli wchodzą w okres zimowych ferii. Dzieci i młodzież szkolna z niecierpliwością wyczekują już upragnionego wolnego a w szkole piszą ostatnie sprawdziany wpływające na ocenę semestralną. Niedługo jednak oderwą się znowu od rzeczywistości i spędzą dwa tygodnie na leniuchowaniu bądź na odpoczynku gdzieś na wyjeździe. more »

Kategoria: Noclegi  Tagi: , ,  Komentarze wyłączone