Agroturystyka

Biedne regiony, mało atrakcyjne turystycznie mają swą szansę w rozwoju agroturystyki. Wschodnio południowa polska ze swym malowniczym krajobrazem jest znakomitym przykładem takiego regionu. Zapewne naturalną zaletą wypoczynku w takim regionie będzie możliwość turystyki konnej połączonej z eco i agroturystyką. Aktywny wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym, w kontakcie z naturą, ekologiczną żywnością w połączeniu z jazdą konną jest bardzo interesującą propozycją szczególnie dla zagranicznych gości. W zależności od umiejętności turyści mogą pobierać lekcje jazdy konnej lub też brać udział w wycieczkach konnych po okolicznych atrakcjach turystycznych. Taka forma aktywnego wypoczynku jest bardzo popularna w Europie, jak i na innych kontynentach. Wiele badań naukowych potwierdza dużą potrzebę ludzi, co do aktywnego wypoczynku w otoczeniu natury.

Oczywiście dużo pięknych miejsc jest ściśle chronionych prawem, np.: parki, rezerwaty, z oczywistych prawnych uwarunkowań turystyka konna i agroturystyka podlegają tam znacznym ograniczeniom.

Kolejnym sposobem jest jazda konna zorganizowana lokalnie, tuż przy gospodarstwie. Odpowiedni padok i zapewne wielu amatorów tego sportu będzie pojawiać się regularnie, aby po prostu pojeździć na koniu.

Organizacja agroturystycznego wypoczynku w siodle wymaga jednak nakładów finansowych, fachowej obsługi, ze strony przygotowanych instruktorów. Te czynniki wpływają na ograniczenia w rozwoju tej formy wypoczynku. Jednakże kto jeździł kiedykolwiek konno wie czym jest kontakt z tym pięknym inteligentnym zwierzęciem. Ta przyczyna oraz potrzeba bliskiego kontaktu z przyrodą są olbrzymim napędem dla turystyki konnej, która może być organizowana z powodzeniem na mini skalę w pojedynczych gospodarstwach, jak i w dużych stadninach.

Kategoria: Ciekawostki
Możesz śledzić odpowiedzi przez kanał RSS 2.0 feed.Komentarze i ping są obecnie zamkniete.

Komentarze są wyłączone.