Nadmorski kurort czeka na Ciebie!

Zachodniopomorskie może pochwalić się wieloma interesującymi kurortami, ale żaden z nich nie gwarantuje tak udanego wypoczynku jak położone 14 kilometrów od Świnoujścia – Międzyzdroje. Odwiedzających cieszy tu piękno przyrody – wspaniałe nadbałtyckie plaże, wzgórza i lasy wyspy Wolin, ale także liczne imprezy kulturalne i godne uwagi zabytki.

Spacer po mieście najlepiej rozpocząć od ulicy Kopernika, która może pochwalić się zabytkowymi domami o ciekawej architekturze charakterystycznej dla nadmorskich kąpielisk z przełomu XIX i XX wieku. Kiedy nacieszymy się przepięknymi starymi willami, warto odwiedzić leżącą tuż obok, przy ulicy Krótkiej, kaplicę Stella Matutina. Od końca XIX wieku mieszkają tam nieprzerwanie siostry Boromeuszki. Z początku kaplica pełniła funkcję hospicjum – dom pomocy chorym. Obecnie sprawowane są tu Msze. Inną wartą zwiedzenia świątynią jest usytuowany na Królewskim Wzgórzu Kościół Parafialny p.w. Św. Piotra Apostoła. Wybudowano go w 1862 roku, a współautorem projektu i sponsorem budowy był pruski król Fryderyk Wilhelm IV (w owym czasie Międzyzdroje były częścią ziem pruskich). Król był wielkim miłośnikiem muzyki, dlatego wnętrze kościoła podporządkowano prawom akustyki i do dnia dzisiejszego jest ono ważną aulą koncertową. Zabytkowe organy możemy usłyszeć między innymi podczas koncertów Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej.

Międzyzdroje to nie duże miasto, którego zwarta zabudowa zajmuje zaledwie 4,5 km², ale już podczas spaceru po miejscowości dostrzec można dużą liczbę obiektów gastronomicznych. Znalezienie dobrego miejsca nocelgowego nie będzie szczególnie trudne, można też dowolnie wybrać odpowiednią standard. Dobre zakwaterowanie w odpowiedniej cenie oferuje Pensjonat Tawerna. Zameldować się można w jednym dwóch ośrodków: usytuowanym w samym centrum miasta „Szmaragdzie” (80 m od plaży) lub zlokalizowanym bliżej terenów zielonych „Diamencie”. Do dyspozycji mamy nocleg w pokojach 1,2,3 lub 4 osobowych. W obiektach organizowane są różne atrakcje: ogniska, imprezy integracyjne, można korzystać z boisk do siatkówki, stołów do ping-ponga, świetlicy czy strzeżonego parkingu. Na miejscu do dyspozycji restauracja, ośrodek zapewnia w pokojach czajnik bezprzewodowy i TV. Można śmiało zakwaterować się ze zwierzętami. Dla gości zniżki w centrum SPA & Wellness na zabiegi odnowy. Znakomita oferta dla rodzin oraz grup szkolnych jak również indywidualnych wczasowiczów. Z pewnością warto odwiedzić Międzyzdroje i na swój pobyt wybrać hotel Wodnik, który od ponad 70 lat cieszy się zaufaniem wczasowiczów z całej Polski.

Możesz śledzić odpowiedzi przez kanał RSS 2.0 feed.Komentarze i ping są obecnie zamkniete.

Komentarze są wyłączone.