Rodzaje hoteli

Każdy z hoteli można przypisać do jednej z poniższych kategorii:

Hotele uzdrowiskowe –

służą one przede wszystkim dłuższemu pobytowi. Znajdują się w miejscowościach uzdrowiskowych, gdzie głównym walorem są lecznicze wody bądź mikroklimat. Zaplecze gastronomiczne jest na ogół mniej rozbudowane, jest także świadczona mniejsza ilość usług rekreacyjno – rozrywkowych. Głównie skupiają się na usługach sanatoryjnych i leczniczych. Na terenie hotelu znajdują się gabinety lekarskie, odnowy biologicznej, urządzenia pomocne w odzyskaniu lub poprawie zdrowia, dostosowane także do potrzeb osób niepełnosprawnych. W hotelach uzdrowiskowych istotną rolę odgrywa personel posiadający jednocześnie umiejętności medyczne.

Hotele – kasyna –

znaczna część tych hoteli znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Przeważnie są to hotele o dużej liczbie miejsc noclegowych. Bardzo często w obiektach tych organizuje się kongresy, konferencje i zjazdy.

Hotele apartamentowe –

są one połączeniem budynku mieszkalnego i hotelu. Posiadają słabo rozwinięte zaplecze gastronomiczne. Głównie są świadczone usługi przez służbę pięter. Takie hotele powstają w dużych miastach.

Hotele rezydencje lub rezydencyjne –

położone głównie w miejscach o wysokich walorach turystycznych, miejscowościach i ośrodkach turystycznych. Te o największym standardzie znajdują się w pobliżu głównych walorów turystycznych na danym terenie np. plaże, góry, sprzyjający klimat itd. Część tych hoteli to niewielkie obiekty, często pensjonaty. Posiadają przede wszystkim pokoje dwu- i trzyosobowe. Najczęściej przebywają w nich osoby przyjeżdżające na wypoczynek weekendowy lub na urlopy i ?wczasy?. Charakteryzują się rozbudowanym zapleczem gastronomicznym w postaci barów, restauracji, klubów nocnych. Na terenie hotelu można skorzystać z wielu urządzeń rekreacyjno ? rozrywkowych. Do dyspozycji gości jest sprzęt sportowy, baseny, siłownie, boiska do uprawiania różnych dziedzin sportu.

Hotele kongresowe –

występują zarówno w dużych aglomeracjach miejskich jak i mniejszych ośrodkach o dużym udziale turystyki biznesowej. Są to bardzo zróżnicowane obiekty o dużym przedziale miejsc noclegowych. Można wyróżnić tutaj hotele zawierające nawet kilkaset miejsc noclegowych ? służą one głównie jako zaplecze dla dużych kongresów i zjazdów. Istnieją także niewielkie hoteliki, które są przygotowane do przyjęcia kilkudziesięciu uczestników szkolenia bądź zjazdu integracyjnego. W swoim wyposażeniu posiadają sale konferencyjne, urządzenia techniczne będące udogodnieniem przy sprawnym przebiegu imprezy biznesowej. Mogą to być bezprzewodowe łącze internetowe, oprawa audiowizualna, tłumacz, mikrofony, komputery, rzutniki. Hotele kongresowe wyposażone są również w urządzenia sportowo ? rekreacyjne zapewniające urozmaicenie czasu wolnego gościa hotelowego. Do takich urządzeń można zaliczyć baseny, sauny, korty tenisowe, boiska do gier zespołowych. Istotną role odgrywa również baza gastronomiczno ? rozgrywkowa ? imprezy animacyjne, bilard, bary nocne.

Hotele miejskie –

hotele dla odwiedzających duże aglomeracje miejskie. Powstają przede wszystkim w centralnej części miasta, przeważnie między głównym centrum administracyjnym a dzielnicą handlową. Mogą być też położone na skraju historycznego jądra miasta i tworzą skupiska. Noszą one nazwę hoteli biznesowych. Przeważają przestronne pokoje jednoosobowe. Ważnymi elementami wyposażenia są liczne łącza telekomunikacyjne, sale konferencyjne, zaplecze gastronomiczne oraz urządzenia SPA ? czyli odnowa biologiczna odbywająca się przy pomocy wody.

Hotele tranzytowe –

zlokalizowane głównie przy szosach, dworcach kolejowych, lotniskach itp. Dysponują parkingami oraz urządzeniami umożliwiającymi usunięcie usterek w pojazdach. Bardzo często są to duże hotele.

Kategoria: Ciekawostki
Możesz śledzić odpowiedzi przez kanał RSS 2.0 feed.Komentarze i ping są obecnie zamkniete.

Komentarze są wyłączone.