Włochy, Grecja, Turcja

Włochy składają się z 20 regionów oraz 109 prowincji. Włochy to także imponujące góry oraz wulkany, najsłynniejsze to: Abruzzy, Góry Albańskie oraz Wezuwiusz. Włochy to także interesujące, malownicze wybrzeża półwyspu oblewane nieskazitelnymi i ciepłymi wodami, a także wspaniałe, piaszczyste plaże, bardzo dobrze wykorzystane wybrzeże, szeroka oferta sportów wodnych, uatrakcyjniają wypoczynek na tutejszych plażach. Włochy są przede wszystkim ciekawe dla miłośników wspinaczki górskiej i narciarstwa, ponieważ około 80% terytorium to góry, a sporą atrakcją są Alpy z najwyższym ich wierzchołkiem Mont Blanc.

Warte zobaczenia miejsca w tym państwie to: Korfu, Góry Peloponezu, Półwysep Peloponez i Półwysep Chalkidiki. Wspaniałymi warunkami naturalnymi dla rozrostu branży turystycznej dysponują trzy największe wyspy Grecji: Kreta, Eubea i Rodos, pomimo tego najbardziej atrakcyjne plaże ma wyspa Rodos. Wspaniałym zakątkiem Grecji jest również wyspa Korfu, na której znajduje się jeden z najcudowniejszych w Grecji centrów wypoczynkowych z licznymi hotelami, kasynem gry oraz innymi ciekawymi atrakcjami turystycznymi. W tym kraju można ujrzeć wiele przepięknych miejsc do których zaliczamy: ruiny ujawniające dawne czasy i potęgę tego kraju, duże tereny szafirowego morza, wzbudzające respekt masywy Olimpu, tajemnicze klasztory świętej Góry Athos albo też zdumiewające Meteory.

Niezwykłe skalne wydmy jakie mamy okazję ujrzeć w Kapadocji to jeden z najważniejszych powodów, dla których warto wybrać się do Turcji. Masyw wulkaniczny Ararat to najwyższy szczyt Turcji i zarazem miejsce stanowiące motyw często wykorzystywany przez artystów, aby wejść na szczyt trzeba posiadać pozwolenie od władz. Turcja to kraj otoczony przez wody czterech mórz, Morze Czarne – od północy, Morze Egejskie i Morze Marmara – od zachodu, Morze Śródziemne – od południa. Olbrzymią atrakcją dla miłośników archeologii jest Muzeum Archeologiczne w Stambule, składające się z trzech działów: Muzeum Starożytnego Wschodu, Pawilonu Fajansowego oraz Muzeum Dzieł Starożytnych. Krajobrazy jakie zobaczymy w Turcji należą do najpiękniejszych na świecie.

Możesz śledzić odpowiedzi przez kanał RSS 2.0 feed.Komentarze i ping są obecnie zamkniete.

Komentarze są wyłączone.