Zakopane blisko Gór

Zakopane blisko Gór – tak huczy hasło promujące to naszpikowane awangardowymi atrakcjami miasto. Wyjątkowo zimą zmienia się w mekkę dla adoratorów gór i bieluchnego śniegu. W dzień – narty lub snowboard, zmierzchem – zachęcające knajpy i restauracje następnie nocleg w Zakopanem. Ale będąc tu, warto nie zapomnieć, że centrum Podhala oferuje wiele więcej niż sport i dobrą zabawę. To centrum pełne kulturowych zajść dysponujących kolorową, pełną nieprawdopodobnych postaci historię. Zakopane dysponuje dużą bazą noclegową.

Swoją pochlebną opinię miasto zawdzięczało wstępnie właściwościom uzdrowiskowym lokalnego klimatu. Ich odkrywcą był doktor Tytus Chałubiński, który jak wielu zakochał się w Tatrach od pierwszego wejrzenia. Stał się gorącym taternikiem i na stałe tu osiadł. W ślad za doktorem do stolicy Tatr poczęli przyjeżdżać inni – naukowcy. Okazało się, że klimat Zakopanego usprawnia nie tylko zdrowie, ale dodatkowo intelektualne dysputy i artystyczne przymiarki.

Dziś, chociaż na pełniuteńkich turystów miejscach Zakopanego stacjonują wypożyczalnie sprzętu zimowego noclegi i kawiarnie to jego zaprzeszły klimat nie umarł. Ostatki historii Zakopanego dobrze zachowały się na ulicy Kościeliskiej – zakopiańska starówka. Znajduje się tu bez liku noclegów, niesłychanych domów, apartamentów, kwater prywatnych, pensjonatów, czy hoteli. Ulica rozciąga się do sławnego cmentarza na Pęksowym Brzyzku. Jeżeli nie zdecydowałeś gdzie wyruszyć się na urlop Zakopane to idealny wybór. Transport można zamówić na stronie Zakopane Bus lub Radiotaxibus.

Możesz śledzić odpowiedzi przez kanał RSS 2.0 feed.Komentarze i ping są obecnie zamkniete.

Komentarze są wyłączone.